| xkatax97 a întrebat:

Ieri am fost la niste prieteni la piscina si am stat ceva timp. Apoi cand am venit seara acasa a inceput sa ma doara maseaua foarte tare. Am luat un agocalmin iar acum dimineata ma doare urechea din partea in care este si maseaua care ma doare numai cand o atig acum. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Trebuie sa mergi la un stomatolog. Pastilele cu rol analgezic, precum algocalminul luat de tine, sunt doar solutii de moment, dar nu rezolva caria sau infectia de la masea. Deci, sfatul meu este sa mergi la stomatolog, pana nu se agraveaza mai tare. Sanatate maxima!

| DjSannan a răspuns:

Cel mai bun lucru pentru tine e sa te duci la dentis acolo e cel mai sigur, nu are rost sa iei pastile pentru ca ele calmeaza doar o perioada

| xlollypop a răspuns:

Aaa am patit si eu exact la fel, dupa ce am fost la piscina-eu am avut otita si desi are legatura cu urechea ma durea toate partea dreapta a fetei(inclusiv maselele)-dar e bine sa mergi la oftalmolog pentru ca mie mi-a dat niste picaturi si mi-a trecut in cateva zile. funda?love struck

| Love4ever.EU a răspuns:

Pai cred ca te doare deoarace ai stat prin curent! Sfatul meu e sa mai iei o pastila de algocalmin in urmatoarea zi daca astazi ai luat si vorbeste cu mama ta sigur va sti ce trebuie sa faci! Daca nu iti trece in 2 zile mergi la un medic!

| 5catei a răspuns:

Sa te duci la dentist asa am patit si eu si de durere nu puteam sta in loc ...trebuie sa mergi la dentist si sa ti-o scoata si daca vrei sa te doara mai putin ia un aulin:d