| Klandestin a întrebat:

Buna TPU sad
Ieri dimineata m-am trezit cu o durere in centru pieptului, si cand respir mai adanc, am stat linistit am luat un agocalimin, si a trecut, acuma am baut un pahar de apa rece si a inceput iar sa ma doara sad ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Problema cu care te confrunti tu poate avea mai multe cauze printre care se numara si cauzele cardiologice. Iti recomand sa iei legatura cu un medic specialist (medicul de familie) care sa te consulte si daca este nevoie sa iti dea sa iti faci cateva analize si o electrocardiolograma( EKG).

| d0areu a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema doar ca eu m-am spalat cu apa rece cand am fost incalzit si de acolo a pornit totul, dar mi-a trecut in doua saptamani fara sa merg la doctor, am luat nurofen si inca ceva medicament, eu avand si febra destul de mare, incearca sa eviti bauturile reci si inghetata daca vrei sa te faci bine mai repede.

| Klandestin explică (pentru d0areu):

Ok, o sa evit, maine merg sa imi iau si eu nurofen! mersi frumos!

| Anaadgm a răspuns:

Poti avea cea la stomac din cauza ca nu manaci potrivit sau mananci foarte rar... poti avea anemie...du-te la doctorul de familie

| Klandestin explică (pentru Anaadgm):

Maine merg... sincer mananc foarte rar