| Girly97 a întrebat:

TPU! Ieri m-a muscat un tantar pe mana si nu mai pot de mancarime! Va rog sa ma ajutati! Ce remedii stiti pentru o adolescenta de 16 ani? FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.sanatatebio.ro/......de-tantar/
Eu cu otet rezolv situatia.
O zi frumoasa sa ai:)

| darrio2007 a răspuns:

Grav daca te mananca.Ca accidentul lui Dragusanca.Da-te cu spirt.

| Felys a răspuns:

Cea mai eficienta este sarea, freci bine locul cu apa cu sare, cu cat mai repede de la ciupitura cu atat mai bine

| Andrei123654789 a răspuns:

Poti incerca cu bicarbonat de sodiu, aplicat pe piele cu o compresa rece.
Eu am folosit acelasi lucru cand am avut varsat de vant si functioneaza 100%.

| pinkstargirl a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara gel Fenistil. E un tub potocaliu si crede-ma, e foarte, foarte bun.