| KyddaPufffyk a întrebat:

ieri seara am observat ca am pe picior o bubita mica rosie dar am ignorat-o crezand ca este doar un cos dar astazi este mai umflata si rosie si foarte dureroasa. Ce credeti ca poate fi? Un furuncul oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

E posibil sa fie si furuncul.Ai mers la medic? Daca nu, te sfatuiesc sa o faci.E mult mai sigur asa.happy O zi buna iti doresc.

| KyddaPufffyk explică (pentru Roxin):

Inca nu am mers, dar am observat ca a inceput sa se extinda roseataa si m-am gandit ca poate fi si o muscatura de capusa pentru ca am stat in preajma unui caine in fiecare zi...

| Roxin a răspuns:

In cazul asta, recomand cu tarie sa mergi la medic.Problema cu capusele e destul de serioasa in ultimul timp.Mergi cand mai curand pentru ca e sanatatea ta in joc.O zi buna iti doresc.