| mmsdjs a întrebat:

imi puteti spune si mie cum sa ma inalt am 13 ani si 1.62 mai vreau sa ma innalt macar pana 1, 68, va roogg ajutati-ma si vreau metode de facut acasa, adica nu pot sa ma duc sa innot sau altceva. sper ca ma intelegeti, as vrea sa ma innalt cam intr-o saptamana mai repede se poate si 2, dar vreau urgent va rooogg Dau funda, fara jigniri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diana769 a răspuns:

Nu poti sa te inalti intr-un timp atat de scurt. ai putea incerca prin diferite exercitii si intineri, dar asta se intampla in 6-12 luni. nu in 2 saptamani.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Oricum te vei inalta pentru ca esti in crestere dar intr-o saptamana sa te inalti chiar nu poti, eventual sa iti iei pantofi cu toc

| Mihaela1964 a răspuns:

Cum crezi ca e posibil sa cresti 4 centimetrii intr-o saptamana? Pune-ti incaltari cu tocuri e 12 si ai crescut mai mult decat ai cerut. Oricum esti in crestere, nu vei ramane la 1, 62; inotul,baschetul, voleiul, tenisul te ajuta, cred ca si studiul limbii romane putin(inot, nu innot; inalt, nu innalt!).

| mmsdjs explică (pentru Mihaela1964):

Imi pare rau am gresit sa scriu, pentru ca eu deabi acum am venit din strainatate si am uitat total limba.

| ema_2625 a răspuns:

Nu te poti inalta asa de repede, dar tu fa sport, poti consulta si medicul.

Răspuns utilizator avertizat
| iDizzySmile a răspuns:

Poti sa incerci sa faci "Pilates" sau "Yoga" standard incepator. happy