| Lrc_Teodor_1996 a întrebat:

In primul rand imi cer scuze dar o sa vorbesc cat mai direct as vrea cat mai mult ajutor se poate va rog. Mama mea are 36 ani si este foarte grasa are peste 100 de kg sau pe acolo. Va rog frumos lasati-mi mai multe solutii in asea fel in cat sa slabeasca cat mai repede fara sa ii dauneze sanatati. Multumesc mult as aprecia foarte mult ajutorul vostru!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fara sa dauneze sanatatii? Este SF.
Singura posibilitate de a slabi este ca ea sa vrea asta, sa stie la ce se "inhama", si sa nu dea inapoi.
Schimbarea alimentatiei trebuie facuta treptat, pentru ca aparatul digestiv sa se adapteze la modificare, altfel o sa treaca prin niste colici abdominale care au sa o faca sa renunte repede la schimbare.
Trebuie sa reduca treptat alimentele care ingrasa, si sa creasca treptat alimentele care slabesc, si sa se apuce de o activitate care sa mareasca masa musculara, masa musculara actioneaza in continuare ca un sistem de reglaj al greutatii, muschii ard mai multe calorii decat alte tesuturi, chiar si atunci cand nu-s folositi.
Vezi dieta alcalina, care ajuta si la slabit, si la alte probleme metabolice, cum ar fi diabetul.

| Jipa95 a răspuns:

Mult mult sport, si o alimentatie sanatoasa, bazata mai mult pe legume.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Apa plata cu lamaie si fructe si legume gen salate in loc de mese mancare gatita de 2 ori pe saptamana ce vrea ea gatit

| UrsuletzMicutz a răspuns:

Sa tina dieta Dukan. mama a slabit 21 de kg cu ea si nu a mers deloc la sala, doar a schimbat alimentatia.

| hdhdhf a răspuns:

Ar putea începe prin a nu mai mânca după ora 6, sa consume apă si nu sucuri si o dietă bazată pe mâncare sănătoasă la care ar putea adaugă si sport.succes

| Lrc_Teodor_1996 explică (pentru hdhdhf):

Nu mananca dupa ora 6 si nici sucuri nu bea cu sportul e mai greu

| hdhdhf a răspuns:

Operatie la stomac!