| passenger a întrebat:

In ultimul timp m-am ingrasat foarte tare (am 64 kg la 1.63 m inaltime) sad Nu se vede foarte rau,dar as vrea sa slabesc considerabil. In vara asta vrea sa tin dieta + sa fac niste exercitii fizice. M-am gandit asa : mananc numai legume (fara carne,sau alte chestii... decat legume) si fac o ora jumate de sport pe zi (adica jogging si niste exercitii fizice facute acasa). In plus de asta vreau sa merg la niste sedinte cu electorstimulare,masaj, care ma ajuta sa slabesc.
Daca o tin asa cam cate kg o sa am in toamna? Ce sa fac sa slabesc cat mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akaleesh20 a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/diete-cure/dieta-max-plank.htm

este cea mai buna reteta ever!
am slabit 7 kg cu ea in 2 saptamani:)

merit 10 funde:)) sincer

5 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Tu degeaba vei tine dieta daca vei consuma fructe si legume tratate cu pesticide (legumele si fructele sunt bune, doar cele de la bunica ta de la tara din gradina sau care nu sunt tratate cu ingrasamant sintetic, deoarece acela transforma genetic orice cultura, iar tu poti face si tiroida). Fa bine si incearca sa elimini alimentarea organismului tau cu produse importate la noi in tara si pe cele de la tarabele care aduc fructe, legume, citrice din-afara care arata extraordinar de bine, pentru ca tocmai acelea sunt bombe toxice! Incearca sa iei sucul Goji (2 linguri/zi in fiecare dimineata pe stomacul gol inainte de masa cu 10 minute timp de 3 luni de zile) si vei slabi considerabil de sanatos si de bine! Dar te rog sa le iei pe cele CERTIFICATE BIO, deoarece celelalte contin chimicale si nu ai facut nimic! Da-mi mesaj la lazarescu_constantin (id messenger) si discutam mai multe! Sanatate!

| IceDemon93 a răspuns:

In primul rand, evita consumul de bauturi acidulate, sau tot ce inseamna Cola, fanta, sprite (sucuri cu acid in general). Dupa, indiferent ce mananci, nu sta dupa fiecare masa "sa se aseze mancarea", fa sport. Si cel mai important...Alearga mult, pentru ca prin orice metoda ai slabi, ca sa eviti pielea aia lasata, trebuie sa alergi mult.

| laura915 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te infometezi.mananca cate putin din ce iti place si fa jonging cate o ora pe zi.ai sa vezi o schimbare chiar in aprox o saptamana:*multa bafta:*

| bodolik a răspuns:

E un site www.slabitul.com cu diete si pe langa acestea sfaturi si tot felul de idei sa slabesti sanatos - poti cere ajutor acolo