| Taper a întrebat:

in urma cu 2 luni am cazut in osul de degetul mare picior drept, mi s-a facut ca un fel de mont, e umflat si doare cand apas, cand il indoi. Am fost la medic, mi-a dat un unguent, niste pastilute si mi-a spus sa pun gheata dar nu mi-a trecut deloc, umflatura e tot la fel si degetul mare sta intr-o parte... A trecut cineva prin asemenea situatie? Orice sfat/remediu este bine venit. DAU FUNDA! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Consulta un medic ortoped!

| KNST a răspuns:

Trebuie sa faci o consultatie la un cabinet de ortopedie, unde gasesti un medic specialist.

| Valy4567 a răspuns:

Ceva similar am avut si eu acum 2 ani.Nu va trece niciodata cu unguent si gheata, este o inflamatie a osului, si daca nu mergi la medic urgent va degenera.Nu cred ca exista un remediu pe care il poti aplica tu.Cel mai probabil iti va indrepta osul acela cu vreun instrument special din metal...Dar du-te la medic, altfel risti sa se "sudeze" asa!

| ReviewLand a răspuns:

Salut. Iti recomand sa citesti despre acest fixator flexibil care are tocmai rolul de a elimina montul si de a tine degetul drept! http://reviewland.ro/toe-fix/