| 愛日本 a întrebat:

Intrebarea mea este, in caz de operatie dupa cate zile ma externeaza? Am lesinat intr-un loc public si am fost dusa la spital.Acolo mi au spus ca mi s-a spart un chist ovarian si a curs mult lichid care a ajuns prin burta. A doua zi, azi, cand am mers la baie am lesinat iar. Asta se intampla doar cand ma ridic in picioare. As vrea sa stiu, in caz de operatie cat trebuie sa stau in spital, pentru ca trebuie neaparat sa ma inscriu la facultate. Mentionez ca nu am mancat de 2 zile si am baut foarte putin, (sper) ca de la asta sa am starea de ameteala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Te poți înscrie si mai târziu la facultate.
Prima grijă trebuie să îți fie sănătatea, nu facultatea.
S-ar putea să te tină între 1-2 săptămâni după operatie. Dar asta nu înseamnă că după ce ajungi acasă ai voie să depui efort.

Înseamnă că esti tare dacă lesini si te ridici iarăși. Eu sunt băiat; dar în locul tău acolo rămâneam si dacă mă simțeam bine, ca să fiu sigur că nu mi se întâmplă ceva mai rău. laughing

Multă sănătate!