| Odin666 a întrebat:

La marul lui adam am o durere in partea stanga si ma doare cand inghit si cand ating acea zona. Nu stiu cauza deoarece nu am fost lovit sau altceva.
Va rog sa va dati cu parerea si daca stiti cazuri sau stiti cum se numeste boala sau afectiunea va rog sa imi spuneti!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi flegmon amigdalian, deci fa un consult ORL urgent!

| Katczinsky a răspuns:

Cred ca ai rosu in gat. Desigur, o forma mai avansata. Poate ceva cu puroi. Am avut si eu; nu mai tin minte exact cum mi-a zis medicul...insa stiu ca mi-a dat Zinat sa-l tratez. Verifica daca ai puncte albe pe amigdale.
Insa, tin sa-ti spun ca orice probleme de natura medicala trebuie evaluate de specialisti. Eu iti spun o parere. Cel mai bine mergi la un medis sa te consulte, sa-ti dea reteta si sa te tratezi. O zi buna. happy