| lonyanna a întrebat:

Bună, TPU!
La menstruație mă îngraș sau slăbesc?
Mulțumesc.
Fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te ingrasi si nici nu slabesti, te simti un pic balonata pe durata menstruatiei

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Când ești la perioada de menstruație, nu te îngrași! Doar ai o stare de balonare, după care îți trece. Să știi că în timpul menstruației, nu poți slăbi deloc. Cred că restul "simptomelor" le știi. Stai liniștită! :*

| Azµre a răspuns:

Niciuna nici alta!

| raluk27 a răspuns:

Te ingrasi, desi e mult spus "ingrasat". In perioada asta, exista tendinta de a face retentie de apa. Plus ca se umfla putin si sanii. Deci da, e posibil ca in perioada asta sa vezi pe cantar cam 1-2 kg in plus

| DumiY a răspuns:

Buna!
Normal ca tu vei creste,asa incat te vei,, ingrasa'' adica vei capata forme. Vei creste in inaltime, fundul, sanii si coapsele se vor dezvolta.
Pa, pa!

| mary4048 a răspuns:

Inainte de venirea ciclului, e posibil sa ai ceva pofa de dulce, de asemenea balonari si tumefieri ale sanilor din cauza hormonilor, dar de slabit sau ingrasat nu am cunostiinta...si nu intr-un mod dramatic care sa se vada..deci stai linistita!happy

| Privacy a răspuns:

Dupa ce-ti vine ciclul, de regula, corpul tau sufera anumite schimbari. Nu ai de unde stii daca o sa te ingrasi sau o sa slabesti, asta corpul tau decide in functie de anumite schimbari. Nu iti face griji, o sa devii asa cum trebuie. Esti in crestere.

| EpicLove a răspuns:

Nici una, nici alta in schimb ai dureri si in unele cazuri te simti balonata dar nu te ingrasihappy

| ShadowDancer a răspuns:

Nu te ingrasi dar nici nu slabesti. Ramai aceeasi. Tot ce se intampla este o stare de nestare, ceea ce cunosti deja. Poate te ajuta Nurofen Forte happy