| ihacoswhy a întrebat:

Ma doare gatul cand inghit orice si apa si propria saliva! M-a luat dintr-o data durerea si ma doare in partea dreapta a gatului. M-am speriat si acum nu pot sa respir cum trebuie. Ce poate fi?sad Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai baut apa rece sau ai mancat inghetata e posibil sa se fi declansat de acolo. Ia o pastila de gat, Tantum verde sau Decasept pana-ti trece si daca tot nu scapi si da in febra mergi la medic.

| BroSafarii a răspuns:

Probabil esti racit/a, nu te speria, probabil nu poti sa respiri din cauza ca iti este infundat nasul, si de inghitit cred ca ai rosu in gat, roaga pe cineva apropiat cum ar fi mama sau tata sa se uite in gat. Sau mergi la medicul de familie. Succes si insanatosire grabnica! funda?

| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Posibil sa ai puroi in gat..Esti cumva racit? Daca da, atunci asta e motivul, ia ceva antibiotic, si ai putea consulta un medit. Sper ca ti-am fost de folos! Insanatosire grabnica!

| 004 a răspuns:

Cred ca ai o infecție la amigdale trebuie sa consulți medicul sa vezi ce antibiotic și spray Îți dă poți lua și ceai fierbinte dar poți face din miere și putina zeama de lămâie un amestec cad mierea fierbe o iei de pe foc (o pui la foc mic ) pui zeama de lămâie și amesteci încearcă sa iei călduț sau mai fierbinte este extrem de benefic (proprie experiență) acum vei vede ce va fi .....mergi la medic!
Multă sănătate;-)