| ella2816 a întrebat:

Buna de cateva luni ma doare sub maxilar in gat mai exact nici macar nu pot sa inghit cert e ca la inceput ma durea in partea stanga iar acum durerea s-a mutat in partea dreapta a gatuluisad,ce poate fi?crying, funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Durerea de gat este primul semn al unei raceli, gripe, laringite.Du-te la medicul de familie pentru consult si tratament potrivit.Ai grija de sanatatea ta!

| Minks a răspuns:

Mergi la medic, nu mai astepta atat. Problema se poate inrautati, pe TPU nu sunt medici. Numai la o examinare pe care o face medicul primesti si un diagnostic.

| Azµre a răspuns:

Poate fi un ganglion inflamat, vezi medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se poate să fie un ganglion inflamat cine ştie.
Consultă cel puţin medicul de familie.
Te pup!