| Yashmine a întrebat:

Buna TPU : ma doare maseaua si capul de simt ca mor, mama spune ca m-a tras curentul, din cauza ca am dormit cu geamul deschis dupamiaza, Ce pot face, am luat ketonal dar tot ma doare, imi vine sa urlu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana21S a răspuns:

Buna...daca e de la curet pune o tigara aprinsa la ureche (nu glumesc ).O sa iti traga curentul.

6 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Pune-ti o vata cu spirt o ureche sau o tigara aprinsa

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Fa-ti un masaj la tample! :* si la ceafa!winking

INSANATOSIRE! :*

| baddgirl a răspuns:

Buna,
Daca nu ti-a trecut nici cu Ketonal,ar fi bine sa dai o fuga pana la farmacie sa ceri sfatul unui specialist, poate parea o simpla durere, poate chiar este, dar cel mai bine e sa vezi ce-ti recomanda farmacistul, pentru a evita eventualele complicatii happy

| Mandarinaa a răspuns:

Sau daca e cariata fugi la medic! :*

| Yashmine explică (pentru Mandarinaa):

E vineri acum la medic nu am cum sa merg si nici in weekend doar luni si pana luni ce fac?

| Mandarinaa a răspuns (pentru Yashmine):

Mai i-a ketonal ca nu isi face efectul imediat...sau ceva calmante...Si incearca si faza cu tigarea :* chiar merge!