| ElenaCatyI a întrebat:

Buna, TPU! Ma doare sanul stang si este putin mai umflat decat cel drept..in mod normal durerea apare la ambii sani inainte de menstruatie, insa acum ma doare doar stangul si pana la menstruatie mai sunt destule zile(nu prea tin cont de zile) Ce poate sa fie? Mentionez ca am 17 ani si nu mi-am inceput viata sexuala. As vrea un raspuns in special de la doamna doctor Brigaela.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se mai intampla, nu este nimic anormal. La varsta ta, exista inca dezechilibre hormonale, mai ales daca cumva nu ai menstruatii regulate. Nu e nimic ingrijorator, daca simptomele persista dupa doua menstruatii, poti merge sa faci o ecografie mamara.
Nu inteleg ce inseamna ca nu prea tii cont de zile, este necesar sa iti notezi pe un calendar prima zi a fiecarei menstruatii, de la prima menstruatie.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca stie cinbeva fara sa te consulte? Si doamna Brigaela daca nu te vede nu stie exact sunt păreri poate ai aia sau ailaltă, cel mai bine mergi la doctor daca ai dureri astepti miracole pe TPU? Stînd asa se vor agrava durerile, treaba ta.