| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Ma simt cam stanjenita sa povestesc asta, dar sunt disperata totodata... De ieri dimineata am inceput sa intampin in zona intima o durere atunci cand merg, cand ma asez sau cand imi schimb in timpul somnului pozitia. Am observat ca in partea de jos a labiei mici e umflata suprafata si doare foarte tare la atingere. Azi e cam la fel de dureroasa si ma ustura cand urinez zona respectiva, acea labie inflamata. Mentionez ca sunt virgina, sunt minora si deocamdata nu ma pot duce la ginecolog din motive pe care nu o sa le mentionez aici. Va rog sa ma ajutati cu un sfat daca cineva a trecut prin asta, o crema, ceva? Stiti cumva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil sa ai infectie urinara trebuie sa mergi la medic, roaga o pe mama ta sa te duca la medicul ginecolog ca sa te consulte, nu sta asa si nu lua medicamente de la farmacie fara sa ai un diagnostic clar pus de medic si o rețetă. Baneocin nu este un leac minune., tu poate ai nevoie de antibiotic care il va recomanda medicul. Ce varsta ai? Vorbeste cu mama ta sa te duca la ginecolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba chilotii, poarta numai de bumbac 100% si in nici un caz tanga. Spalarea pasaricii cu apa calda si sapun este obligatorie dimineata si seara.
sanatate multa!

| Vântulalb a răspuns:

Ar trebui sa nu tot umbli ici si colo, ba pe TPU, ba la farmacie, ba prin vecini sau colegi, ci sa mergi direct la medicul ginecolog.

| Bquna a răspuns:

Menționez că mai devreme am fost la farmacie, iar doamna de acolo m-a convins să cumpăr baneocin. Credeți că va funcționa? Ați încercat vreodată acest unguent?

| ReddY25 a răspuns (pentru Bquna):

Da,e eficient, l-am încercat și sunt mulțumit