| guiwenneth a întrebat:

Mai sunt cateva zile si incepe scoala.Eu tin un regim pentru slabire si reglare a metabolismului si alimentele ce le am la amiaza in fiecare zi nu le pot pune cu mine la scoala.Niste sfaturi cu ce as putea sa-mi pun la scoala pe langa fructe, ca sendvis ar fi de folos.Eu nu prea mananc paine,daca mananc consum paine neagra, am luat in considerare si ideea de a manca acasa si la scoala sa nu-mi pun decat un fruc insa am nevoie si de mancare altfel e mai greu sa fiu atenta(asa mi-a spus mama). Fundita pentru cel mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Urââtaa a răspuns:

Poti pune iaurt dietetic la scoala.Sau daca vrei poti pune sandvis cu legume sau cu carne de pui.

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Pe toti va apuca sa slabati cu 1 saptamana inaintea inceperi scoli? jesus! mananca cat mai sanatos, fara grasimi, in loc de apa goala bea apa cu lamiae, ajuta la imunizare (nu racesti asa usor) si nu manca mult ci putin dar des si fa sport. Ti-ar fi fost mai usor cand ai inceput vacanta sa fi tinut regim pentru ca erau salatele, si iarna sunt salate dar din sere. Ferestete de dulciuri! Ca dulce poti manca doar anumite fructe (nu banana)

| guiwenneth explică (pentru DenisIonut01):

Asa am facut de la inceputul verii, mergeam la alergat, faceam sport dar am avut niste probleme de sanatate asa ca nu am pierdut niciun kilogram.Crede-ma nu intrebam daca nu aveam nevoie.happy

| floriasdfg a răspuns:

Uite un video cu nişte idei: http://www.youtube.com/watch?v=qKIv6K8oD5Y. Succes!