| Cineva44 a întrebat:

Bună, TPU! Mi-ați putea recomanda niște lacrimi artificiale sau picături de ochi bune pentru uscăciune oculară, pe care le-ați utilizat și aveți o părere okay despre ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Hyabak- scumpicel dar mi l-a recomandat medicul, port lentile de contact.
Visu XL
Vizic ochi uscati
Toate 3 sunt pe baza de acid hialuronic si fara conservanti.
60-90 zile valabilitate de la deschidere la primele doua.

| ReddY25 a răspuns:

Am auzit de Vizic

| Yuoia a răspuns:

Oricare, ca tot un drac. Cu cat mai scumpe, cu atat mai laudate.
Daca gasesti pe undeva lacrimi preprate in farmacie, alea sunt bune. Valabilitate 7 zile, garantat fara conservanti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lubristil Forte 10 ML

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-am incercat având ochii uscați prescris de medicul specialist, sunt foarte eficiente, aveam probleme serioase gen sindromul ochiul uscat, in 2 luni am scăpat complet.