| bubuletzu1414 a întrebat:

Buna TPU nu stiu ce e cu mine dimineata cand trebuie sa ma scol la scoala nu aud ceasul si pun cate 2-3 ceasuri si nu le aud, sau sa fie din cauza ca dorm prea profund pana acum le auzeam puc ceasul la 7:30 si ma scol la 8:10 si vederea meea nu e la fel ca inainte vad cam cum as fi baut ceva dar eu nu beau alcool de 10 luni straight face nu stiu ce e cu mine ajutati-ma cu un sfat! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinutza1999 a răspuns:

Din cauza ca esti obosit de aceea dormi mult. incearca sa iti petreci timpul mult mai repede sh culcate devreme iar dimineata(omul trebuie sa doarma 7-8 ore) o sa te trezesti mai repede.mai cu talent big grin deci din cauza oboselii dormi tu mai mult si nu auzi ceasul daca nu merge sfatul meu ar trebui sa te duci la un control iar cu vederea nu prea ma pricep dar totusi iti spun ca sunt multe boli in lume care se pot transmite in tot corpul si aici fac iar o paranteza(consulta un medic sau doctorul de familie) si iti va spune el ce sa faci...ok sper ca te-am ajutat 50%
funditabig grin

7 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Pune la alarmă ceva rock poate așa vei reuși să te trezești, fă un duș rece și la școală cu tine.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul nene, boala secolului. Obosit sau nu, stresul te face ori sa dormi in nesimtire ori deloc.Chestia e ca ataca sistemul nervos, paralizeaza niste simturi. Mergila dr de familie si eventual la un psihiatru. Nu e nicio rusine, eu amfost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa-ti faci un control la urechi si daca-ti spune ca nu ai nimic atunci inseamna ca esti prea obosit, poate e astenia de primavara care deregleaza somnul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi bine daca ai merge la un control cu auzul, mergi la un ORL-ist si la un oftamolog, vezi ce-i si cu vederea.
Te pup.

| ValyGh98 a răspuns:

1)Te culti mai devreme.
2)Cand te trezesti bea un pahar cu apa rece si dati cu apa rece pe ochi.
Zic si eu, eu asa fac si dupa 5 minite sunt...sa zicem ''FRESH''. happy
3)Sper ca te-am ajutat!
4)BAFTA!;-)

| bubuletzu1414 explică:

Pana acum nu am avut probleme ma trezeam si cu 1 ceas si acum pun 3 si nu le aud straight face

| CRYSS100 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Poate trebuie sa te duci la un control cu auzul. Si eu am avut o problema. Dar la mine erau polipii...