| DamariisDammyy110 a întrebat:

Buna Tpu.Peste doua saptamani o sa ma duc cu jumate din clasa la bazinul de inot.Problema este ca am celulita peste tot pepicioare pe fund pe burta numai daca ma aplec mi se vede si am burtica cum scap de ele? Fara creme sau diete ca nu am bani.P.S:Am 12 ani 1, 53m.Va rog o sa ma fac de rusine cu corpul meu crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMe900 a răspuns:

Bună.
Cumpărați un costum de baie întreg, ăla îți acoperă burtă șoldurile și fundul, dar dacă vrei să slăbești îți spun secretul meuwinking
Dimineața mănâncă lapte cu cereale fitness, până pe la oră 1-2 cam așa mănâncă ceva gen peste fiert, orez, supă(nu mânca prăjeli sau dulciuri, doar fiert sau la cuptor) de la 3 până la 6 mănâncă niște covrigei (sunt cu ulei de măsline și tărâțe, se numesc Covrigeii casei și se găsesc la Mega Image) Iar la 6 mănâncă ceva ușor un iaurt sau biscuiti simpli.Eu personal beau multe ceaiuri din plante și multă apă.
Fă sport. Fă abdomene acasă, în fiecare zi, până simți ca nu mai poți, multe și dimineață și seara.Aseaza-te pe spate și fă bicicleta, fă mișcări cu picioare să simți ca te doare. Așa se arde grăsimea.Și la farmacie există o cremă anti-celulita dacă vrei incearc-o dar cu acordul mamei sau a farmacistei.
Eu am peste 1.65 și am 19-50 de kg.
Eu fac Volei...și slăbesc foarte mult.
Sper ca te-am ajutat, nu asculta răutățile ce ți le spun alții prin comentarii. Succes! happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabesti si faci sport si in cateva luni coprul tau se va schimba. In 2 saptamani nu face nimic minuni

| armos a răspuns:

Nu ai cum sa scapi in 2 saptamani. Nici Dumnezeu nu face asa minuni happy. Dar daca tr apuci de sport si muncesti în cateva luni o sa ai un corp frumos. Succes!

| JustMe900 a răspuns:

Și apropo fără o dietă și fără sport, nu poți face nimic...