| iulianr a întrebat:

Pisicul meu are pe ambii ochi o pielita alba(cred ca e pleoapa). Credeti ca va orbi sau este ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Pisica ta are cu siguranță ceva,o problemă cu ochii într-o fază ușoară,încă.
Dacă îl iubești mult,du-te la un doctor bun veterinar pentru a o vedea și ați spune ce are și să faci ce trebuie.
Tratament,schimbarea modului de viață sau o operație.
Sper ca pisica să se facă bine și eu iubec pisicile și îmi plac la nebunie, am și eu una, o persană.

Succes.
Multă sănătate pisicii!

| ღNameღ a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic asta,crredema,dar cred ca are cATaracta, nu se ia evident, cam asa arata dupa ce se instaleaza bine http://www.google.ro/......tp?/imgres daca e la inceput,exista o operatie care poate fi esuata si sa vada si mai prost(proprie exeperienta, adica, nu am avut eu dar stiu)sau poate sa se repare total.Acum,nu stiu ce sa iti recomand, oricum nu va vedea deloc cand se instaleaza total, asa ca cred ca operatia e cea mai rapid cale.
Satate la pisic!

| AnaEindragostita a răspuns:

Pai pisicutul meoo cand a murit avea o pielita alba la ochi eu as spune sa il duci la veterinar

| Cristinna_8657 a răspuns:

Du-l la veterinarul lui...te va lamurii el mai mult si il av ingriji cum trebuie

| DhedeBăii a răspuns:

Dul`la doctor happy...si vei afla`