| Cristinalia a întrebat:

Revicu o alta intrebare! Tocmai ce ieri am facut testul de sarcina si acesta a iesit negativ! M-am calmat,dar inca am dureri amdominale, si daca ma apas pe burta in zona buricului simt ca o crampa asa, uneori mis e zbate ca un muschi in burta in anumite locuri, dar am observat ca mi se zbat muschi fara nici-o explicatie si in picior si in mana! Eu am avut primul contact sexual pe data de 18 ianuarie, urmatorul pe 21 si urmatorul pe 7 februarie, acestea au durat foarte putin si iubitul meu nu a ejaculat in mine,am fost foarte inspaimantata in tot acest timp,iar ieri cand am facut testul m-am linistit! Dar nu inteleg de ce acuz dureri in zona amdomenului,crampe,mushcii simt ca e zbat uneori... eu am probleme si cu colonul dar inainte sa imi incep viata sexuala nu simteam asa! Ma poate ajuta cineva, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic. Ginecologul iti va da toate lamuririle necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai devenit acum constienta de aceste contractii. Poate iti induci tu starea asta din cauza fricii.

Consulta un ginecolog ca sa te linistesti.
Si ca sa te sperii, dar totusi sa previi o sarcina nedorita, daca nu folosesti prezervativul si o contraceptie orala nu poti fi niciodata 100% sigura. Daca nu v-ati protejat si ati mers pe metoda naturala te informez ca sunt sanse mici dar sigure sa ramai insarcinata si daca nu si-a dat drumu in tine pentru ca in timpul contactului sexual el se excita si elimina o cantitate de 2-4% de spermatozoizi ( picatura placerii ).

Deci la doctor cel mai bine.
Menstruatia ti-a venit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa ai grija de tine! Intreaba un medic pe forumul ro medic >> http://forum.romedic.ro/?

| chineze13 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa consulti un medic.eu am patit la fel si nu m-am dus la timp si mi s-a format o rana pe col si am ajuns la cauterizare(te arde pe viu, practic).nu vreau sa te sperii dar poate fi orice, raceala, infectie, rana sau pur si simplu dureri ca ti-ai inceput viata sexuala. poate esti mai sensibila.cel mai bine e sa efectuezi un consult de rutina si odata pe an sa il tot faci.winkingsanatate si sper sa te faci bine