| yoyoalecs a întrebat:

Se poate face vaccinul diftero-tetanic,in cl a X-a,unei persoane cu astm bronsic si care face tratament cu singulair, o pastila pe zi. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este chiar foarte foarte indicat.

Abh
| Abh a răspuns:

Absolut da!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Conform Prospectului, NU este indicată vaccinarea în cazul unei infecţii minore sau în caz de febră, boli acute, în special în cazul bolilor infecţioase sau bolilor cronice evolutive.

Vezi prospectul la linkul SURSĂ :
http://www.medipedia.ro/......TI-dT.aspx