| Sussie a întrebat:

Daca sunt răcită, pot sa fac vaccinul diftero-tetanic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se face vaccinul dacă eşti răcită - vezi Prospectul la linkul :
http://www.medipedia.ro/......TI-dT.aspx

Toate cele bune.

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

Nu...NU

| alex10Gtgta a răspuns:

Nu nu poti face daca te duci la doctor si trebuie sa-ti faca un vaccin u trebuie sa-i spui ca esti racita si nu-ti mai face vaccinul sau daca iei medicamente tot acelasi lucru este pentru ca nu-ti mai trece boala apoi si dai in altele mai grave....si pe mine m-a durut maseaua si am loat avocalmin de 1000 si trebuia sa merg sa-mi fac 2 vaccinuri si vreea sa mi le faca dar cind a auzit ca am loat medicamente asa tari ma programat pe alta data ok... Astept o fundita

| Danielionut9 a răspuns:

Nu, așteaptă pana îți trece si daca numai îți face la scoala du-te la medicul de familie si îți face