| AntoniaOrman a întrebat:

Simt ceva ca o umflatura in ureche.Nu pot vedea ce e dar e in urechea dreapta,e o umflatura,si e tare, si cand o ating ma doare.Ce poate fi? Va rog cu seriozitate ca nu vreau sa fie ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raspunsul atura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

tau aici...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de un coş sau un furuncul - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Foliculita-si-Furunculul/furunculul_1403

http://www.divahair.ro/......_tratament

Poţi să-l ungi de 3 ori pe zi cu o Cremă pe bază de antibiotic ( gen Triamcinolon, Negamicină, Tetraciclină, etc. ).
Apoi îl pansezi ( deasupra ) cu pansament cu leucoplast şi rivanol ( ca să nu se şteargă crema ).

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| minrest a răspuns:

Cel mai probabil, e ori un cos incomplet dezvoltat ori un furuncul incipient. Daca e cos, scapi usor. Daca e furuncul, tot scapi, dar o sa fie cam neplacut, din cauza locului. Salut.

| AntoniaOrman explică (pentru minrest):

De ce e neplacut daca e furuncul?

| minrest a răspuns (pentru AntoniaOrman):

Pentru ca un furuncul e un pic mai mare, acolo in canal deranjeaza, e si greu de umblat la el daca ajungi la doctor, dar asta e, oricum nu e mare lucru. Salut.

| AntoniaOrman explică (pentru minrest):

Mi s-a dus desi nu l-am dat cu absolut nimic, si nici nu am fost la medic.E ceva de bine?

| minrest a răspuns (pentru AntoniaOrman):

Da, este foarte bine. Bună seara.