| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU, spuneti-mi ce boala e sifilis si daca se moare din ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă schimbi intre ele primele 2 silabe ale bolii și mai intrebi odată

| Invictusman a răspuns:

Boala cu transmitere sexuala (BTS) dar cred ca se poate lua și prin alte cai, netratata e fatala boala, cauzează deces atât aici car și pe lumea cealaltă, ba chiar și într-un univers paralel

| aumih16 a răspuns:

Sifilis nu fisilis! se poate dar sunt rare cazurile!

| MValentin a răspuns:

Https://www.reginamaria.ro/......-prevenire
Afli mult mai repede cu un search pe google=).

| AndreeaWTS a răspuns:

Se numește sifilis.
Și da, netratată poate fi mortală.