| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as dori sa stiu ce boala e Sifilis? Si daca se moare din ea sau nu. Stiu ca sa face in urma unui contact sexual sau mai multe contacte sexuale de/intre o femeie sau barbat. Eu nu am, sunt bine, sanatos insa intreb ca am auzit si eu de ea.Multumesc noapte buna,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kaTTsu a răspuns:

Păi sifilis nu mai este mortal, s-a găsit tratamentul. Apăreau foarte multe erupții cam pe tot corpul. În mare cam ăla era sifilis și se transmitea prin contact sexual neprotejat. Nu mai ai de ce să-ți faci griji, în schimb trebuie să te protejezi in continuare pentru că cele mai importante boli se transmit pe cale sexuală.