| AnaMariaPisica a întrebat:

Stau foarte gheboasa, si cand stau cu spatele drept ma simt foarte incomod, si doar uneori imi aduc aminte sa stau dreapta. Ma puteti ajuta sa stau dreapta, prin metode eficente?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu, tot ce e posibil ca ai deja o curbura vicioasa de coloana. Du-te la un medic de recuperare medicala sa-ti stabileasca gradul de curbura si afectiunea. Apoi iti va face un program special de exercitii fizice, adecvat afectiunii tale.

| JeSuisAnonyme a răspuns:

Buna!

In primul rand daca stai la calculator incerca sa te lasi pe spatarul scaunului.
Dimineata si seara poti face cateva exercitii. Cauta pe google ceva exepmle de exercitii. happy