| TheFilip a întrebat:

Buna TPU. Stie cineva ce suplimente de testosteron as putea lua pentru un plus de masculinitate? Sufar de sindromul klinefelter si as vrea sa ma dezvolt putin mai mult in toate aspectele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Https://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genetice/sindromul-klinefelter_245
Se da tratament pentru klinefelter cu testosteron, dar trebuie sa mergi la medic sa vezi, sa stii doza, ce medicament trebuie sa iei etc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suplimentele cu hormoni sunt periculoase. Dacă strici echilubrul homonal riști îmbolnăvire. Se iau sub control medical.