| millar a întrebat:

stiti ceaiurile alevia de slabit? Isi fac efectul daca sunt insotite de exerciti si de o alimentatie sanatoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| millar explică:

Buna de fapt ceaiul e cumparat de la farmacie si e supliment, si nu promite o scadere uriasa, ajuta la arderea grasimilor si scrie pe cutie ca isi face efectul doar daca facem exercitii si mancam mai sanatos

| irina300 a răspuns:

Buna! NU!
Nu iti comanda/cumpara toate prostiile care iti promit 20 kg jos intr-o săptămana! NU!
Acestea iti pot face mai mult rau decât bine. Ceaiurile acelea pot dauna ficatului si dupa sa ajungi la spital cu o groaza de probleme pentru niște produse extrem de scumpe si inutile!

Dacă vrei cu adevărat sa slăbești, renunța la tot ce înseamna prăjit, pâine si dulciuri. O pot spune din experiența cu dulciurile. M-am lăsat acum aproximativ acum 2 luni de dulciuri si sucuri definitiv si in prima săptămana am dat in jur de 2 kg jos. Vreau sa spun ca de atunci nu am mai dar, dar cred ca dacă ma Țineam de sport intens in continuarea cred ca mai dădeam cel putin 2 kg jos! Sportul este foarte important. Si dacă alergi 20 min in fiecare seara este foarte bine! Si dacă faci 50 genuflexiuni pe seara iar este bine! Orice este binevenit când este vorba de sport! NU ceaiuri pentru slăbit sau creme sau alte prostii! NU!

Numai bine iti doresc si ai grija de tine si de corpul tau! Te pup!