| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca suna ciudat dar vreau sa ma ajutati daca puteti; problema mea este ca eu am maxilarul inferior putin in fata; adica peste cel superior; ce as putea face pentru a mi se corecta acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Maxilarul inferior se numeste mandibula.
Ceea ce descrii tu este prognatism mandibular sau progenie.

| GregHouse a răspuns:

Chestia asta este ereditara, se cheama prognatism. Probabil se pot face operatii.
Are vreunul din parintii tai asta? Daca nu, tatal tau nu este tatal tau.

| AxyLexy a răspuns:

Nu ma pricep. Cel mai bine ar fi sa te tuci la un stomatolog si sa-i ceri sfatul.

| Elyzuc a răspuns:

Si unei colege i s-a intamplat fiindca statea mereu cu mana la maxilar... si i s-a strambat fata ma rog nu rau. i sa corectat stand cu mana in cealalta parte! Serios este adevarat chiar daca suna ciudat!