| AdZi a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a iar maine trebuie sa fac vaccinul (in cadrul scolii), insa ma cam doare in gat si cred ca nu mai e mult pana o sa si racesc. Intrebarea este urmatoarea: Pot face vaccinul si cand sunt racit sau trebuie anulat? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellylovesmilkacupete a răspuns:

Da, poti sa il faci dar nu este recomandat pentru ca este posibil sa ii fie anulat efectul datorita microbilor deja existenti in organism. Funda?big grin

2 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Normal ca nu trebuie anulat. Poti sa il faci si asa. Doar la analize nu ai voie sa fii racit/a.

| Furny a răspuns:

Nu poti sace vaccinul daca esti racit, eu asa stiu dar trebuie sa vorbesti cu medicul scolii sau medicul de familie o sa iți spune ei doar sunt specialisti happy