| David8382 a întrebat:

maine trebuie sa fac vaccinul de 14 ani din clasa a VIII, am fost la varsta de 14 ani la medic si a spus ca nu are vacciunul iar dupa un an adica maine debia acum il are, in fine...intrebarea mea este tongueot face vaccinul de 14 ani chiar daca am 15? Si cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SomethingFunni a răspuns:

Un vaccin nu este dependent de varsta, poate fi administrat oricand.

Cat despre cat costa, e o intrebare herculeana daca nu stiu ce fel de vaccin e standardizat si unde ti-l poti administra. Asumandu-mi ca vorbesti despre DTPA, cred ca 0-26 lei.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu nici macar nu te-ai interesat pentru ce e vaccinul asta?

| Fumiko a răspuns (pentru Bondarel99):

Cred ca e vaccinul antitetanos, si eu l-am facut in a 8-a doar ca la scoala, si nu am patit nimic.

| David8382 explică (pentru Bondarel99):

Ba da, este pentru anti-tetenos, Multumesc oricum!

| Roelly202 a răspuns:

Sa iei un vaccin dupa ureche in 2019, nu prea stiu ce sa zic

| David8382 explică (pentru Roelly202):

Multumesc pentru raspuns!