| Daalalifnuunalif a întrebat:

Sunt o perasoana noua. Care este metoda cea mai usoara de a slabi? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pufuletziii a răspuns:

Sportul! Mult sport si o alimentatie sanatoasa si echilibrata. Usor nu poate fi, si dureaza timp, dar merita.happy

13 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cea mai sigura si sanatoasa metoda de a slabi e cu ajutorul unui medic nutritionist. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Daalalifnuunalif explică (pentru bursuc001):

Varsta o am de 38, inaltimea de 1, 65, greutatea de 150 Kg, sunt de parte feminina.

| bursuc001 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Dacă, într-adevăr, aceasta este greutatea ta reală, atunci este OBLIGATORIU un consult la medicul nutriţionist!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Inceara sa faci mult sport, sa iti iei abonament la o sala de fitness si sa adopti alimentatia sanatoasa precum cea vegan-raw vegan, vei slabi treptat dar sanatos. Alimentatie pe care o poti aborda toata viata, nu numai pe perioada cat doresti sa slabesti.

| Daalalifnuunalif explică (pentru MihaelaDart):

Da, multumesc pentru sfat.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Cei de la sala de fitness iti vor da exercitiile pe care le poti face in cadrul problemei tale de sanatate.
Cu placere si sa-ti fie de folos!

| Daalalifnuunalif explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc frumos.

| Daalalifnuunalif explică (pentru MihaelaDart):

Da stiu. Am inteles.

| FoundYouLover a răspuns:

Pai sportul, o alimentatie sanatoasa si diversificata si la fel de important ar fi sa bei foarte multa apa, mai ales in timp ce faci sport.

| Daalalifnuunalif explică (pentru FoundYouLover):

Multumesc pentru sfat, dar eu sunt operata la inima si nu pot face sport. Nu am voie sa de pun efort fizic. sad

| FoundYouLover a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Imi pare rau, nu am stiut. Poti totusi sa mananci sanatos si sa bei multa apa. Si sa stii ca de preferat ar fi sa mananci putin si des. Multa bafta iti urez!

| Daalalifnuunalif explică (pentru FoundYouLover):

Multumesc, Doamne ajuta!