| anonim_4396 a întrebat:

Sunt racita, ma doare gatul, ma doare capul, imi curge nasul cred ca am si febra si ma simt ingrozitor de azi-dimineata. Cand am venit de la scoala m-am pus sa dorm 2 ore. Maine nu vreau sa ma duc la scoala dar maica-mea nu ma lasa sa stau acasa. Cum as putea sa o conving? Si cum as putea sa scap de raceala cat mai rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu te dai jos din pat, ii spui ca iti e rau. Eventual de duci la doctorul de familie sa iti dea niste pastile, dar nu te vor ajuta sa scapi mai repede de raceala, doar vor ameliora simptomele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci un dus fierbinte, bei un coldrex si stai la caldurica.

Dar sunt sanse mari sa te simti mai bine maine, daca ti-a fost asa rau azi.

| mihaicelsfant a răspuns:

Du-te la medic fa rost de scutire si arata-ilaughing

| asddfuhsJ3 a răspuns:

Ca sa grabesti vindecarea poti bea ceaiuri naturale cu niste zeama de lamaie, ca sa o convingi pe maica-ta ...incerci sa ii zici ca n-are rost sa te duci sa ii imbolnavesti si pe altii, iar tu te simti destul de rau, iar profesorii ar putea sa te trimita acasa, habar n-am...