| DeliaDelii a întrebat:

Știe cineva dacă există și cum se numește acea boală ca atunci când te enervezi foarte tare îți curge sânge pe nas, ochi și uneori chiar și pe urechi? Mulțumesc anticipat, dau fundă răspunsului care mă ajută.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Faptul ca te enervezi foarte tare,nu declanseaza o hemoragie sanguina pe nas,urechi, gura si chiar pe ochi(?!).
Este o boala exotica, EBOLA, ce produce hemoragii si produce decesul individului.
Am cautat pe Google si am gasit o boala/simptom(hemoragie septica), dar la iepuri.

| AlinG5 a răspuns:

Sincer nu am auzit niciodata de aceasta boala. sunt si eu foarte curios de raspunsul celorlalti... dar cred ca e depresie ceva foarte grav...

| Lungu_Bianca_1992 a răspuns:

Buna! am si eu un prieten care are aceasta problema, iar doctorul i-a spus ca este "pe sistem nervos" de aceea ii curgea si sange! sper ca te-am ajutat!