| Bizzle a întrebat:

Cât rău îmi fac dacă îmi tot muşc buza şi îmi curge sânge? Mă expun unui risc sau ceva de genul? Mulţumesc! FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

In principiu, prin sangerari repetate o sa ai un grad de anemie; in plus, leziunile repetate la nivelul buzelor pot determina modificari neoplazice. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-buze-crapate

| Bizzle explică (pentru doctoressa):

Ce sunt modificarile neoplazice?

9 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Si eu am ticul asta nervos...de cativa ani buni.Din punct de vedere estetic nu arata foarte bine, si poate sa duca la mici complicatii in viata ta sociala.
...riscuri reale nu prea sunt.

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Cred ca nu e nicio problema daca te musti de buza...dar incearca sa nu te mai musti...happy

| AmericanHistoryX a răspuns:

Pai gura ta nu cred ca-i sterila, nici dintii, nici limba, creezi o noua poarta de intrare a microbilor in organism, plus de asta pare un pic deplasat gestu asta

| Mihaita_Adrian_1999 a răspuns:

Nu. nu te expui nici unui risc big grin.dar nu te mai musca!

| Diablo43 a răspuns:

Nu iti faci nici un rau. dar o faci intentionat?

| Bizzle explică (pentru Diablo43):

Da, a început să fie un obicei.

| aste1bmw a răspuns:

Esti prost de dai in gropi dc iti musti buza de disperat ce esti dar lasa nu-i nimic asa fac prostilaughing))))))))

| Bizzle explică (pentru aste1bmw):

De ce ai început să mă înjuri?! Am pus o simplă întrebare. Şi de ce sunt prost dacă îmi muşc buza?! Cred că fiecare dintre noi are cel puţin 1 obicei mai puţin normal. Şi nu nu sunt disperat. Tu eşti, cauţi atenţie şi nu găseşti, copilaş fără viaţă!winking