| anneemariia a întrebat:

Buna tpu...va rog dati.mi un sfat urgent....astazi am alunecat in timp ce saream si am cazut pe laba piciorului...si acum.mi s-a unflat sub oul piciorului si nu.l pot misca absolut deloc si nici sa.l ating nu pot....va rog dati-mi niste sfaturi dar nu sfaturi de genu,, mergi la doctor" multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pana sa ajungi la doctor inveleste laba piciorului in foi de varza.Umflatura va ceda putin. Daca nu cedeaza trebuie sa mergi la medic pentru o radiografie

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Pune comprese cu gheata multa, ia un unguent (gel)
http://www.libertatea.ro/......32895.html
Dar daca nu trece, nu ezita sa ceri sfatul medicului
O zi buna sa ai:)

| darrio2007 a răspuns:

Iti raspund cu alta formulare.Pentru asa ceva exista doctori.Ca mecanicii pentru masini.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Radiografie clar. Nu te juca, se poate inrautati.

| ViktorVictor a răspuns:

Mi s-a intamplat ciu mIna, s-a umflat, credeam ca mia trece dar nu! Am dormi t cu ea umflata o noapte! Si medicii mi-au spus ca e rupta, du-te la medic

| Mocanu_Mircea_1997 a răspuns:

Eu iti spun ca l-am avut si eu rupt si asa l-am avut si eu ii rupt