| Dany06 a întrebat:

Vineri seara am simțit ca mi se infunda urechea dar foarte puțin.Cand m-am trezit sâmbăta dimineața urechea era infundata.tot așa este si acum dar ce vreau sa va spun este ca aud cu ea foarte bine, doar ca am senzatia aia de infundat.Momentan sunt si racit deci mă gândesc ca poate ar fi si de la asta.am încercat sa o desfunda prin toate metodele: am încercat cu apa calda, cu spray pentru urechi, cu picturi si si cu inhalatii cuc ceai de musetel. Oare ce ar putea fi? Apropo dacă stau in pat cu urechea pe perna nu mai simp ca mi-e infundata dar cand mă ridic după 1 minut am aceeași senzatie de ureche infundata.Ar putea fi oare un dop de ceara sau sa fie infundata trompa lui eustachio? Daca o sa mă duc la doctor ce ar putea sa-mi facă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Incearca sa pui in ureche o frunza de muscata zdrobita...

| Dany06 explică (pentru xXdoareuXx):

Si cu ce o sa mă ajute frunza de muscata?

| xXdoareuXx a răspuns (pentru Dany06):

Cand o zdrobesti ea secreta o zeama care este antiinflamatoare si trage raceala din ureche. a sa simti niste furnicaturi

| Dany06 explică (pentru xXdoareuXx):

Ai avut si tu problema asta si așa ai făcut si tu?

| xXdoareuXx a răspuns (pentru Dany06):

Tatal meu a avut problema asta si asa a procedat

| Dany06 explică (pentru xXdoareuXx):

Aha. Si in cat timp i s-a desfundat urechea?