| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa imi cumpar proteine pentru sala dar nu stiu ce sa aleg intre serious mass; pro gainer sau gfx8.
Care este parerea voastra despre ele, ce a-ti alege si dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alea NU sunt proteine, sunt weight gainere, bazate pe CARBOHIDRATI ( au si proteine, dar sub 40 % ).

Cand spui ca vrei "proteine", te referi la un produs care are DOAR proteine ( sau macar peste 80 % ).

Hotaraste-te, vrei proteine sau carbohidrati?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Am folosit termenul de proteine la general greseala mea.
Eu vreau sa pun cateva kg pe mine ca sunt foarte slab dar nu stiu ce gainer sa aleg dintre cele de mai sus deoarece nici nu am folosit pana acum

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar serious mass, de la optimum nutrition. Restul sunt firme romanesti... vezi GFX spre exemplu, ce procent mare de zahar are ( la fiecare produs gasesti pe net EXACT ce contine ).

Apropo, ce alimentatie ai de esti foarte slab? Cate fripturi mananci pe zi?