| artistu55 a întrebat:

Vreau si eu sa va spun ca aseara am fost la medic ca ma intepa in zona inimii si aveam pulsul putin marit din cauza emotiilor.Sunt cam emotiv eu de fel si a zis ca in rest nu e nimic.Mi-a dat sa iau Aspacardin una pe zi timp de o saptamana.Am 16 ani si jumatate.Nu vi se pare mult o saptamana? Si e bine una pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Dupa prescriptia medicului ar trebui sa fie bine. Nu e nevoie sa te panichezi in privinta tratamentului. Nu stim sigur ce probleme cardiace ai putea avea de aceea nici nu putem da un raspuns 100% sigur.Doar medicul sau farmacistul te poate clarifica in privinta aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine.
Fiind medic, stie el ce face!happy
Aspacardin e foarte bun pentru inima.
Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este bine una pe zi sa iei.
Nu emult o saptamana.
Te-a chemat iar la control?
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

E bine, ti-a dat pe o perioada scurta, sunt oameni care-l iau toata viata. Asa se ia, unul pe zi. Intreaba farmacista, daca medicul a omis sa-ti spuna, cand sa-l iei: dimineata, pranz sau seara si cum: inainte sau dupa ce mananci ceva. E foarte important sa stii aceste lucruri!

| AOLEVRIC a răspuns:

Daca medicul ti-a recomandat asta, probabil e bine...

| Anonimus12468 a răspuns:

Mai poti incerca ceva pe langa asta, o chestie care numai bine iti face.
Pune intr-un lighean apa calda si o mana de sare si stai cateva minute 5-6 minute cu piciorul stang sau cu ambele picioare in acea apa. Te va ajuta cat de cat, si sa-mi zici efectul. Incearca timp de o saptamana si vezi.
Sper ca te-am ajutat happy