| MonicaDamian a întrebat:

Bună tuturor! A folosit cineva benzile de albire a dinților de la Crest? Dacă da, sunt bune cu adevărat? Am tot văzut reclame făcute de diferite persoane dar nu știu dacă erau plătite să spună că sunt bune sau chiar erau. Vreau să-mi albesc dinții dar nu cu o albire făcută la stomatolog, și mă gândeam la aceste benzi. Având în vedere că sunt destul de costisitoare ( în jur de 300 de lei ) bănuiesc că ar fi bune. Acum nu știu cât mi-ar afecta dinții sau câtă sensibilitate aș avea apoi la rece sau cald. Aștept păreri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic ca-i o pacaleala. Sunt mai ieftine: http://coolsmile.ro/......produs.php
Eu am incercat cu acel creion de albire si n-a mers. Mergi la un medic stomatolog. La mine in oras este 150 lei.

| MonicaDamian explică (pentru Salontanul):

O albire profesională știu că îți afectează mult smalțul dinților și nu e așa sănătoasă. De asta am evitat până acum să merg la un stomatolog dar probabil așa voi face. Mulțumesc mult pentru răspuns!