| Iubareatzãã a întrebat:

Am o problema care ma ingrijoreaza si as fi recunoscatoare sa ma ajutati. Am 12 ani jumatate si mi-a venit menstruatia PRIMA DATA pe data de 20.1. 2013, a doua oara pe 2.02. 2013. Acum, dupa ce mi-a trecut gasesc pe chiloti niste Pete maro foarte foarte foarte inchis aproape negru. As vrea sa stiu ce este. Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este sange care a stagnat o vreme in uter sau vagin. La inceput poti avea niste dereglari chiar serioase, asa ca nu e inca ingrijorator. Totusi, daca situatia persista mai mult de 5-6 luni, e bine sa faci o ecografie

| GabiiHaș a răspuns:

Ti-a trecut, poti sa iti schimbi chilotii.

| Bdtd04 a răspuns:

Este tot sange care nu a curs o data cu celalalt. ( a stagnat putin)

| Superhainute_Comanda_1986 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta si nu sa cauti aici raspunsuri. Este un aspect important al vietii tale!