| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog sa imi raspundeti cat mai repede posibil

Maine Sambata 21 august am o cununie la olt si trebuie sa plec la Olt unde are loc cununia si trebuie sa merg cu masina. Drumul e foarte lung si mie imi este rau in masina de obicei. Puteti sa imi dati cateva idei ce sa nu fac ca sa nu imi mai fie rau? ma simt aiure de multe ori vomit. Plus de asta nu merg singura cu familia mea si daca vomit eu vomita si ei ca li se face rau cand ma vede pe mine. Imi puteti spune ce sa mananc sa nu mai ma simt rau stiu ca m-am gandit sa pun intrebarea cam tarziu...(dau funditakiss)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Incearca covrigei sarati, la mine au mers mereu, si mai ales(daca e posibil)ar fi indicat sa stai pe scaunul din fata.In acest fel vei fi atent(a) la drum si curbele sau denivelarile nu vor mai lua prin surprindere stomacul tau.
Ai putea incerca si cu metoclopramid(un medicament pe care sa il iei inainte de plecare)dar nu stiu cat de mult te va ajuta.Nu incerca sa citesti in masina, pentru ca situatia se agraveaza.
Bafta, drum bun si petrecere frumoasa cand vei ajunge happy

8 răspunsuri:
| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai si bunica mea pateste la fel si ea ia niste pastile nu mai stiu cum se numesc dar te duci la farmacie si intrebi si le iei pe alea.Si mananca ceva cum ar fi un corn dar sa nu mananci lapte inainte sa pleci

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Multumesc celor care mi-au urat "succes si distractie placuta:*" si "Bafta, drum bun si petrecere frumoasa cand vei ajunge"

| ZapaciLaa a răspuns:

Mai bine nu mananci nimic. sau mananca si daca ti se face rau stai pana adormi.

| ZapaciLaa a răspuns:

Poti sa mananci orice chiar daca ti se face rau. iar atunci stai linistita pana adormi. asa fac eu. sper ca ti-am fost de folos.

Pa, pa.

| scumpik a răspuns:

Cauta la farmacie ca sunt niste pastilute pe care trebuie sa le iei inainte sa pleci si nu iti va mai fi rau. succes si distractie placuta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu mananci nimic. sau mananca si daca ti se face rau stai pana adormi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti la farmacie pastile special create pentru raul de masina/miscare. Cea mai buna este Emetostop (este puternica, efect 24h). Mai este si Adaprogen, dar este mai natural si nu stiu cat este de eficient happy cu primul nu trebuie sa iti mai faci griji, eu vomit dupa 10km, deci e suuuper

| JuStKid a răspuns:

Cumparati niste pastilute d la farmacie si gta.a.sa facea si soramea! te asteptam la olthappy. In olt stau eulaughing...Slatinatongue