| Maya_3468 a întrebat:

BUNA TUTUROR! Am si eu o mica mare problema.Adica nu stiu sigur daca la varsta mea arat bine sau nu.Multi imi spun ca's slaba si sa pun mana sa mananc dar mie nu mi se pare. O prietena de-a mea mi-a zis ca daca eu nu ma vad slaba iar ceilalti da inseamna ca sunt anorexica. Tin sa va anunt ca am 15 ani si am 1, 65 si 45 kg.Medicul meu de familie mi-a spus ca arat bine, ca's copil si am tot timpul din lume sa ma ingras.Intrebare:"Sunt anorexica?"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

E normal, eu d ex aveam 45 kg pe la 17 ani,dar mananci de obicei? ca sa ma lamuresc,pentru ca daca faci foamea si te uiti tot timpu in oglinda nu e bine,la aceasta varsta pentru ca inca esti in crestere. sport faci? ca poate d aceea esti slaba, dar eu sunt de parere ca esti perfect normala, nu'ti mai face griji.crede'ma e mai bine sa fii slaba decat grasa.bye!

4 răspunsuri:
| YoBogdan97 a răspuns:

Deci sa vad:intai sa stii ca nu esti slaba cu 45 de kg la 15 ani si esti fata eu sunt baiat si la 14 ani am doar 40 de kg desigur sunt si pasionat de sport si alerg mult dar asta nu isneamna ca trebuie sa ma critice lumea cum vrea ea si 1, 65 desigur ar trebui sa arati bine chiar superb eu am doar 1, 57 si ma mandresc cu statura mea duc o viata frumoasa sportul m-a ajutat sa fiu asa cum sunt si nu mashi bucura sa ma ingrash la varsta asta parerea mea este ca nu-ti fa griji de ce zice lumea am o fata in clasa de 35 kg ce naiba mandrestete cu tine insuti

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Nu esti anorexica si nici slaba, eu sunt cu 5 cm mai inalta decat tine si cantaresc mai putin si ma consider grasa, asa ca nu-ti fa griji. Esti perfecta!

| Denisa_1059 a răspuns:

Anorexica inseamna aia care mananca si dupa se forteaza sa vomite, deoarece ei cred ca sunt grasi rolling eyes sau cred ca confund

| CcIiNnEeVvAa a răspuns (pentru Denisa_1059):

Anorexicii nu se forteaza sa vomite. happy