| Marius02 a întrebat:

Buna tuturor.de multa vreme pielea capului e rosie si uneori ma irita.problema e de ceva ani, insa nu i-am dat importanta. abia acum cand vad ca s-a extins pana la marginea fruntii si tamplelor mi-am dat seama cat de grava e situatia.cred ca are legatura cu samponul. poate sa imi zica cineva ce as putea sa fac? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare ca ai dermatita seboreica. Mergi la un dermatolog pentru tratament.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic dermatolog pentru un consult (pentru a vedea ce fel de dermatita este si cum poate fi tratata).
http://www.i-medic.ro/......-seboreice

| DDoctorita a răspuns:

1. Mergi la un dermatolog. El te va sfatuii cel mai bine. Exista dermatolog in la sanitatea publica nu trebuie sa mergi neaparat la privat.

2. Eu cred ca ai facut o iritatia destul de mare, nu stiu daca din cauza samponului sau nu, dar poate ca e si din cauza expozitii la soare.

happy

Răspuns utilizator avertizat