| yrewnjgf6ushadi a întrebat:

Am de ceva timp intre fund si organele genitale pielea foarte uscata..si se curata niste coji de pe marginea ei(este o pata rosie)...Ce poate fi? Cum o pot trata? PLEASEE. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o dermatită/ciupercă.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

| giony54 a răspuns:

Trebuie sa te vada un doctor pentru ca este o ciuperca si nu se trateaza la intamplare.

| Albnegru10 a răspuns:

Este o ciuperca. Mergi la dermatolog.

| amelicika a răspuns:

Poate e o arsura din cauza igienei.ai putea sa te dai cu niște unsori.