| Patrice97 a întrebat:

Imi e frica de anestezie! Nu imi pot invinge frica, voi face injectia in spate dar sunt ingrozita, tremur! Am 15 ani, urmeaza sa fac o operatie usoara la genunchi(ligamente fisurate) cum sa scap de teama? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

O sa stai cu spatele la anestezist secunda 1, in secunda 2 nu mai simti picioarele. acul folosit are 4mm lungime, deci iti imaginezi cat de gros e? nu doare nici cat o ciupitura de tantar. de fapt, nu doare deloc. nu il simti