| MăiubeșteDoamneDoamne21 a întrebat:

Buna tuturor! Ultimul ciclu 8 aprilie, in noaptea de înviere 4 Mai, scurgeri rozarii, 2-3 picături, de pe 9 scurgeri maronii, pe 10 test pozitiv, de pe 13 seara după control scurgeri cu sânge, beta 14, 5, până joi dimineața la următorul control pentru beta ( trebuia făcut miercuri la 6 seara, dar era deschis doar până la 13 ), deja era eliminat tot, beta 5. vineri mi-a spus doctorul ca e avort ratat, dar s-a nu ma opresc din a încerca din nou sa rămân. Întrebarea mea, în cat timp se poate rămâne din nou însărcinată? Analize : cromozomi-ok, trombofilie -ok, tiroida -ok. Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Asteapta sa trece un ciclu menstrual apoi poti incerca.

| Violleta2022 a răspuns:

Insarcinata poti ramane in fiecare luna, cand esti in perioada fertila, deci fa sex zilnic, imediat de cum termini ciclul, ca sa nu ratezi ovulatia.

| iulia0514 a răspuns:

Un medic bun ți-ar recomanda sa nu încerci sa rămâi însărcinată timp de 6 luni pentru a preveni un nou avort pentru ca corpul tău are nevoie de timp pentru a se reface și pentru a putea duce la termen o sarcină! Acum alegerea este a ta poți încerca să rămâi din nou însărcinată și sa ai noroc sa duci sarcina la termen sau se poate repeta istoria pentru că corpul tău nu este refăcut după avort sau poți aștepta 6 luni sa fi mai liniștită dar oricum eu îți recomand să apelezi la sfatul unui medic specialist!

| Robert2526 a răspuns:

Pai. daca e vorba de un avort ratat, asta inseamna ca este foarte probabil sa ai nevoie de chiuretaj, ca raman niste tesuturi acolo ( uneori se elimina de la sine, dar uneori nu.) Ai discutat cu medicul tau despre optiunile tale in acest caz?

Intai rezolva problema si abia apoi te poti gandi la o eventuala sarcina.Cu riscul de a te dezamagi, o sarcina este inca foarte departe.

| Madaxo97 a răspuns:

Așteaptă macar o luna, doua dupa avort si apoi încearcă iar.