| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ultima menstruatie mi-a durat 5 zile, a inceput pe 15 iulie si s-a terminat pe 19 iulie, acum mi-a venit din nou, pe 27 iulie. Este cazul sa ma ingrijorez? am menstruatie de mai bine de 6 ani si niciodata nu am avut-o neregulata. mentionez ca pe 21 iulie am luat o pastila de a doua zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Caută un medic specialist ginecolog pe internet și cere informații acolo. Ținând cont de pastilă e posibil să fie mai degrabă un efect advers sau o consecință a luării acelei pastile sau pur și simplu ciclu a făcut o pauză și acum a continuat!